یا اباصالح المهدی

یا اباصالح المهدی

۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

۲۶شهریور

خطبه غدیر در معرفی امام علی (ع) به حضرت بقیة الله الأعظم توجه خاصی دارد به طوری که درخطبۀ غدیر 25 جمله درباره حضرت مهدی (عج) آمده است. در خطبه غدیر (سخنرانی پیامبر (ص)) در معرفی امام علی (ع) به حضرت بقیة الله الأعظم توجه خاصی شده است.

خبر دادن از مهدی موعود(عج) برای آن مردمی که قبول ولایت امیر المؤمنین(ع) برایشان سنگین بود، بیانگر آینده نگری اسلام و برنامه بلندمدت دین الهی برای مسلمان است. اگرچه برخی با آنکه آن روز با علی بن ابی طالب علیه السلام بیعت کردند؛ پیمان شکستند. ولی حقایق در طول زمان برای نسل‌ها روشن گشت و از‌ آنجا که کارها به دست خداوند است، روزی امر اهل بیت علیهم السلام ظاهر می شود. آن روز، جهان به دست جانشینان واقعی پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم سپرده می‌شود و انتقام آنچه در طول قرن ها برایشان رفته است، گرفته می شود.

در خطبۀ غدیر 25 جمله درباره حضرت مهدی (عج) آمده است که آنها را در شش عنوان می‌توان خلاصه کرد:

 

محمد رضا عظیمی راد
۲۴شهریور

پیامبر گرامی صلی الله علیه و آله و سلم در سال دهم هجرت برای انجام فریضه وتعلیم مراسم حج به مکه عزیمت کرد. این بار انجام این فریضه با آخرین سال عمر پیامبر عزیز مصادف شد و از این جهت آن را «حجة الوداع » نامیدند. افرادی که به شوق همسفری ویا آموختن مراسم حج همراه آن حضرت بودند تا صد وبیست هزار تخمین زده شده اند.
محمد رضا عظیمی راد
۲۳شهریور
محمد رضا عظیمی راد